Ogłoszenia

XII niedziela zwykła – 23 czerwca 2019 r.

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy świętować uroczystości:
  • w poniedziałek – Narodzenia św. Jana Chrzciciela (z tej okazji parafia w Dursztynie świętuje dziś odpust – suma o godz. 11.30);
  • w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; na Łapszance świętują odpust – suma o godz. 11.00);
  • w sobotę – świętych apostołów Piotra i Pawła (odpust parafialny ku ich czci w Łapszach Wyżnych). Na Szlembarku także odbędzie się uroczystość odpustowa, ale ku czci Niepokalanego Serca NMP. Obie sumy w tym dniu rozpoczną się o godz. 11.00.
  1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Msze św. codziennie do piątku włącznie będą się rozpoczynać o godz. 18.30. Po ich zakończeniu będą odprawiane procesje eucharystyczne ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do udziału zachęcam wszystkich wiernych, panie ze świecami, mężczyzn proszę o noszenie baldachimu i lampionów, młodzież i starszych o noszenie feretronów i chorągwi, dzieci pierwszo komunijne i rocznicowe do udziału w strojach pierwszokomunijnych.
  2. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała zostaną poświęcone wianki. Wianek można przechowywać za świętym obrazem w domu przez cały rok. Nie wolno go wyrzucić, bo jest poświęcony. Po roku można go spalić.
  3. W piątek i sobotę msze będą odprawione rano i wieczorem. W piątek po raz ostatni pójdziemy w procesji eucharystycznej.
  4. Dziś przed kościołem można złożyć podpis udzielając tym samym poparcia inicjatywie ustawodawczej Stop pedofilii.
  5. Ogłoszenie o elektrośmieciach.
  6. Ogłoszenie o frydmańskim triathlonie.
Reklamy